Wspaniałym pomysłem na niedrogie, a bardzo ładne ozdoby świąteczne są szyszki. Można oczywiście po prostu pozbierać szyszki i zrobić z nich stroik lub powiesić na choince. Ale, jeśli któryś z zimowych wieczorów bardzo się dłuży, proponuję zrobić nieco bardziej odświętne brokatowe szyszki.

Do ich wykonania wystarczy nam sypki brokat i lakier do włosów (bardziej wytrwali mogą też użyć kleju). Szyszkę zaczepiamy na długiej wykałaczce (do szaszłyków) albo wyprostowanym spinaczu – wystarczy wcisnąć końcówkę między łuski. Szyszkę obficie spryskujemy lakierem do włosów i posypujemy brokatem (najlepiej nad gazetą, żeby nie bałaganić i dlatego, że brokat, który opadnie możemy wykorzystać jeszcze raz). Odczekujemy chwilę i jeszcze raz lekko pryskamy lakierem. Odczekujemy aż całość zaschnie i jeśli jest taka potrzeba, to powtarzamy cały zabieg.

Szyszki mogą być samodzielną dekoracją, elementem stroika czy (po przywiązaniu sznurka, nitki czy wstążki) stanowić ozdoby na choinkę. Ja najbardziej lubię ozdabiać nimi świeczki. 🙂

Do dekoracji można użyć też konfetti w kształcie gwiazdek. Na zdjęciu nie prezentuje się szałowo, ale na żywo wygląda całkiem uroczo.

Brokatowymi szyszkami można ozdobić kosz z prezentami lub zapakować w folię i potraktować jako mini-upominek albo ozdobę świątecznego stołu.

~Pomyślna

Reklamy