Dzisiaj coś nieco bardziej prezentowo-dekoracyjnego. Folia do pakowania co prawda nie jest magiczna, ale za to szalenie przydatna i daje wiele możliwości.

Uratowała mnie w dniu obrony pracy magisterskiej. Oczywiście zapomniałam o wcześniejszym zamówieniu kwiatów lub kupieniu czekoladek dla komisji. Nie chciałam też przed samą obroną szukać kwiaciarni lub sklepu. Wyciągnęłam więc z kredensu wino. Nie miałam jednak podłużnych torebek na prezenty (przynajmniej nie takich bez mikołaja lub choinek). Ale miałam folię. Wycięłam z niej 3 duże kawałki. Zrobiłam wstążki według instrukcji zamieszczonej tutaj.

Według mnie wyszło bardzo ładnie. 🙂

W ten sam sposób można zapakować czekoladki, migdały w czekoladzie czy ciasteczka. Poniżej wiśnie w czekoladzie zapakowane dla mojej Mamy. Dużo bardziej opłaca się je kupić na wagę (ok. 4zł za 100g) niż kupować malutkie paczuszki w kosmicznych cenach. Poniżej ok. 200g wiśni w czekoladzie.

Można też zrobić małe paczuszki jak poniżej (ok. 6 sztuk wiśni).

Duża paczka jest owinięta taką samą wstążką jak powyżej tylko w innym kolorze. Natomiast do małej użyłam rafii w dwóch kolorach.

Według mnie w folię da się zapakować prawie wszystko – szybko, prosto i elegancko. To też sympatyczny pomysł na zapakowanie drobnych prezentów dla gości weselnych.

~Pomyślna

Reklamy